Umění herectví: Podpořte touhu se projevit!

Umění herectví: Podpořte touhu se projevit!

Děti většinou nemají větší problém s tím se nějak emocionálně projevit, jsou dobří a přesvědčiví herci. Ovšem s věkem tato schopnost klesá a pokud to vyloženě nemáte v krvi, tak spolu s tíhou dalšího života a všedních dnů, zklamání a bolestí se více uzavíráme do sebe. Řekněme, že když s dítětem prožijete cíleně otevřené dětství, minimálně mu pak v dospělosti pomůžete se občas v takových chvílích nadechnout a najít v sobě zase ten kousek hravého člověka, který si chce hrát, který chce projevit svoje emoce a třeba i potlačované pocity.

Je to jako duševní úklid.

Je to také parádní příprava na veřejnou prezentaci sebe samých, které jsou děti vystaveny už od školky.

Hrajeme si na pohádku…

Kdo má napovídáno a navymýšleno milióny pohádek, ten se ve světě neztratí, víte to? Tu o Červené Karkulce už známe, že? Ale což takhle vymyslet s Karkulkou a vlkem nějakou úplně jinou? Vždyť se jim toho v tom lese mohlo přihodit tolik! Stínové divadlo je úplně ideálním dárkem pro malé děti, jež jsou nabité fantazií až k prasknutí!

Karetní hra se zvuky je to pravé pro malé herce!

Tato hra je pro děti od 4 let, ale zaujme i mladší. Stejně tak bude dobrou legrací i pro starší a pubertální děti. Protože jestli těm jde něco nejvíc, tak to jsou právě legrační zvuky. A tady zažijete mraky legrace. Kartičky zobrazují obrázek zvířátka, které máte napodobit a přidat novou. 

Karetní hra se zvuky

Hrát si na něco posiluje sebevědomí!

Děti milují hry „na něco“, různé role, různé možnosti, ve kterých mohou projevit své hravé já.  Mohou hrát pohádku, mohou hrát sami se sebou, mohou se stylizovat do čehokoliv na světě – protože jsou děti a protože ještě můžou. Později už to bude těžší, ale schopnost si hrát a uvolniti se do světa svých snů a vysněných představ jim pomůže překonat i obtížné situace. A těmi může být třeba jen to, že budou někdy nuceni vystupovat na veřejnosti! Potom bude takováto schopnost být zvyklý na pozornost druhých lidí v roli herce, jako když ji najdou!

TIPY pro malé i velké herce:

Zahrajte si na kuchaře! https://www.chytraopicka.cz/p/detska-drevena-kuchynka-little-dutch-mint

Zahrajte si a obchodníka! https://www.chytraopicka.cz/p/drevena-hracka-vilac-detsky-obchod-s-pokladnou-modry