Dokonalý umělec: Dítě Váha

Dokonalý umělec: Dítě Váha

Znamení Vah je spojeno s planetou Venuše a podobně jako Býkům jim dává do vínku především smysl pro eleganci, umění, hudbu a vše krásné, co život obnáší.  Máte-li doma malou Váhu, pak věřte, že vám osud nadělil do péče mimořádně nadaného človíčka, který je zároveň ale až přespříliš citlivý na to, co se děje v rodině, s maminkou nebo v mezilidských vztazích kolem něj. Je jako barometr.

Před dítětem nic neutajíte

Říká se dokonce, že malé Váhy dokáží už od miminka přejímat z matky negativní emoce. Je-li vaše robátko nespokojené, má zdravotní problémy, nebo se nedaří kojení, mezi prvními byste měli přemýšlet nad tím, jestli není v nepohodě sama maminka. Šťastná matka – šťastné dítě – to v tomto případě platí trojnásobně! I v pozdějším věku se mnohé zdravotní problémy Vah pojí silně s psychosomatikou, ať je to tedy to, co přejímají z rodiny, nebo později ve vlastním životě to, co je u nich právě v nerovnováze.

Na vině je jejich mimořádný dar a citlivost na nesoulad. Před ním nelze nic utajit.

Umělci, jež mají rádi dokonalost!

V dospělosti se často angažují v umělecké činnosti, kde patří k těm, jejichž hudební sluch je dokonalý. Jejich smysl pro pořádek a spravedlnost je někdy vede k profesím spojeným s právem, diplomacií nebo do zdravotnictví. Touží po potlesku, takže divadelní prkna nebo školní katedry jsou dalšími jejich úspěšnými cíli. Máte před sebou prostě dítě, kterému může jednou patřit celý svět, ale…

… je tu i několik nevýhod, které, jsou-li špatně pojmuty, mohou život značně ztížit.

Z váhavosti do lží a do úniků

Od mala můžete na malé Váze pozorovat přesně ten jev, podle kterého se jmenuje jejich znamení. Váhání.  Nerozhodnost. Čím víc možností volby, tím bezradnější Váhy jsou. Neváhají proto, že neví samou rozjíveností, co si vybrat, ale proto, že mají v tu chvíli před sebou dvě stejně kvalitní záležitosti a pak je samozřejmě těžké dát přednost jen jedné. Rozhodnosti můžete dítě učit tím, že mu sami v počátcích volbu ulehčíte omezením možností volby, nebo mu jednu možnost dáte takovou, o které přesně víte, že je pro něj nepřijatelná a tudíž sáhne po té druhé. Ideální pro trénování rozhodnosti!  Nevýhodou je, že pokud se ve svém váhání zacyklí příliš a stane se pro ně stresující, může se dítě uchýlit k vyhýbání se rozhodování a ke lžím.  Podporujete jejich pořádkumilovnou povahu, preciznost i citlivost – jsou to nesmírně cenné atributy do života!

A jakými dárky jim uděláte radost?

No jasně, však narozeniny se malým Váhám už blíží? Takže čím je potěšit? Máme pro vás řadu tipů.

Milují dokonalost a spravedlnost! I rytíři umí být někdy spravedliví a u toho musí být dokonale a stále jinak ustrojení!

Sada na výrobu mečů

Pro holky jsou tady panenky oblékačky.  Vydrží hodně, protože to jsou dřevěné magnetky! K dokonalosti neschází vůbec nic!

U zubaře! Tam musí být pořád všechno v naprostém pořádku, tam si přece medvědi pro zdraví chodí…

https://www.chytraopicka.cz/p/dreveny-hraci-set-bigjigs-toys-medvedi-nemocniceMozaika, tady vše perfektně do sebe zapadne!