Jak oblékat děti v první jarní teplé dny?

Poradíme vám, jak si užít první sluníčko, o němž se právem říká, že je zrádné. Hřeje, ale vzduch a země ještě studí. Jak se obléknout a krásně osvěženi pak přijít domů a něco dobrého si uvařit? Máme pro vás pár tipů:

Oblečení alá slupky cibule

Ještě není čas odhazovat spodní košilky a teplejší prádlo. V prvních jarních dnech se snáze zapotíme a studený vítr pak profoukne až na vlhkou kůži a můžeme se nachladit. Je proto lepší, když je pot odváděn od těla kvalitním přiléhavým spodním prádlem.

Další oblečení by mělo být lehké, tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem, lehká bunda, případně svetr, mikina… Je vhodné, aby se dalo snadno svlékat a zase navlékat. Prostě – ještě je čas oblékání se jako CIBULE.

DŮLEŽITÉ: Žádná holá záda!

Na jaře, právě kvůli snadnému opocení a následně ofouknutí platí, že žádná holá záda. Pro malé dětičky bodýčka (ostatně máte-li bavlněná body ve svém arzenálu i jako dospělí, právě je jejich funkční čas).

Bunda, která neprofoukne

Bundy a mikiny, které neprofouknou, jsou v teplém větrném jaře ideálním oblečením. Ovšem pozor na nekvalitní materiály, které naopak neodvádí pot a vlhkost ven, takže byste se za chvíli koupali se vlastním potu. Dovnitř nesmí proniknout nic, ale ven všechno – volte jarní bundy, které dýchají.

Nám se pro Daníka osvědčila softselová bunda od značky Unuo , strašně se mi líbí, že  oblečení jde sladit. Ve stejném vzoru vyberete kalhoty, bundu, nákrčník i čepici. Kalhoty mají vysoký pas, takže i lezoucí děti mají dokonale krytá zádíčka. Materiál je nepromokavý, ale zároveň pěkně prodyšný a děti se nepotí. Podvejte se na video, jak má náš Daník pěkně vyladěný outfit do přírody. 

A u starších dětí Didriksons, která je rostoucí a vydrží až 3 roky nebo tento kabátek pro slečny, který záda chrání dokonale. 

Teplákové mikiny

A je čas na teplákové mikiny. To už sluníčko pořádně hřeje. U těch je výhoda, že si pod ně můžete vzít tričko s krátkým rukávem, později klidně i tílko, a klidně podle počasí vyrazit.

Máme pro vás pár tipů z obchodu, kde nakupuji oblečení pro děti já. Tady najdete výběr obrovský.

Fleece, svetrovina, kvalitní bavlněné látky, které hřejí, ale propouští vlhkost – to je základ pro jarní oblékání. Některé mikiny a svetry z Pro malé dobroduhy, jsou dokonce s UV faktorem, což pro jarní měsíce je skvělá volba!

A následně toto oblečení užijete i na hory nebo na letní horskou dovolenou.

A NĚCO NAVÍC: DOMA, DOMA, DOMA….

Chci kus jara a dobrodružství doma!

Ovládlo vás jarní nadšení a ten svěží, neopakovatelný jarní vzduch vám vlil do žil nový život?

Co si třeba společně s dětmi zaskákat na staré dobré skákací gumě

Nebo si doma pořádně zaházet nafukovacím balónkem? Že hned praskne? Kdepak, využijte potah na nafukovací balónky, můžete ho brát kamkoliv sebou a máme vyzkoušené, že vždy rozproudí zábavu.