Proč jsou konstrukční stavebnice pro děti tak důležité?

Máte-li doma malého čtyřletého kutila, pak je konstrukční stavebnice tím nejlepším dárkem pro něj. Vyhraje si nejen on, ale taky tatínek, dědeček a možná i sestřička. Proč jsou pro děti stavebnice, ze kterých lze stavět objekty, montovat různé útvary, tak důležité? 

Konstrukcni stavebnice pro kluky

Když se tím vším vlastně jen dítě pochlubí a zase to zničí? No, právě proto!

To všechno má totiž pro vývoj dětského mozku velký význam.

Od špalíčku po Lego

Už od pradávna měly děti sklony si nejvíce vyhrát s kamínky, klacíčky a špalíčky. Čím abstraktnější tvar, tím lépe, protože skvěle stimuloval fantazii. Mohl se stát čímkoliv! Takový proutek se mohl stát bičem na koně, kouzelnou hůlkou i zdí oddělující váš imaginární dům. Špalíček mohl být cihlou domu, stolem nebo představovat osobu, se kterou si hrajeme. Jistě máte sami spoustu vzpomínek na hraní si s úplně obyčejnými věcmi.

Je to dílem dáno také proto, že děti si osahávají ve své duši svět pomalu a podvědomě začínají od jednoduchých tvarů. I proto někdy realitu věrně napodobující hračky sice budí okamžité nadšení, ale posléze končí v koutě, protože děti tak nějak nevědí moc, co s nimi dělat. Nic. Protože na nich už je všechno hotové. Neposkytují dostatečný prostor pro fantazii.

A tak všechny tvary stavebnic kopírují jednoduchost. Od legendárních kostek po dřevěné stavebnice s tvary hranatými, kulatými, s otvory i špalíčky, jejichž spojováním tvoříme nové objekty. Šroubky a matice! To je ten nejlepší základ pro spoustu stavebnicí.

Batibloc

BATIBLOC VILAC je skvělou první stavebnicí na tomto principu. Sada obsahuje 106 dílů a podle návodu si můžete postavit třeba jeřáb nebo letadlo. Nebo si můžete vymyslet něco svého! Navíc ji můžete kombinovat ještě s dalšími výrobky této značky, klučičím snem je pak PONK V2131. Vyzkoušete také variantu SUPER BATIBLOC.

Od manuální zručnosti po logiku

Řekněme to takhle – podobné stavebnice ocení budoucí řemeslník i IT technik. Rozvíjí totiž nejen šikovné prstíčky, ale i důležité logické myšlení, myšlení „o krok napřed“, které je pro děti doslova fascinujícím a návykovým, pokud ho jednou okusí. Jen si to představte – najednou si můžete vymyslet cokoliv, postavit to a ONO TO FUNGUJE!

A pokud by to malé sestřičce nebylo moc po chuti, můžete si vybrat z celé řady VILAC hraček na Chytré opičce. Holčičích věcí tam je, až oči přechází...