Jak si vyrobit domácí repelent na klíšťata?

Letošní prázdniny budou tak trochu jiné. Poprvé letos nejedeme na delší rodinnou dovolenou, ale plánujeme celé léto tábořit a výletovat. Pořídili jsme dětem zápisník na výlety a už odpočítáváme poslední dny do konce školního roku. Chceme pro vás v rámci #opicarnysdobrodruhem otestovat několik míst v České republice, kam se vyplatí jet s dětmi. S pobytem v přírodě a lese se ale pojí i jedno nebezpečí. Klíšťata!!!

Máme pro vás praktický návod, jak si vyrobit jednoduše doma repelent na klíšťata. Letos se bude klíšťatům obzvláště dařit a to díky mírné zimě. Klíšťata jsou stále odolnější, náš Daník letos chytil už 4 klíšťata na zahradě, kde je nízká tráva. Protože mu jsou ale necelé 2 roky, hledala jsem přírodní repelent, který bych se nebála použít. Nakonec nám skvěle poradila Pavla Šatrová, která vyrábí dětskou bio kosmetiku pod značkou Toriie.

Recept:

Všechny ingredience máte určitě doma, je to jednoduché.

Budeme potřebovat:

1 litr vody
Pytlík sušeného rozmarýnu
1 lžíce hřebíčku
1 lžíce bílého vinného octa

Do vody nasypeme rozmarýn a přivedeme k varu. Odstavíme a přidáme hřebíček. Necháme 12 hodin louhovat, pak scedíme a přidáme ocet. Repelent je hotový, přelijeme do lahvičky se sprejem a uchováváme v lednici.

Můžeme udělat menší množství nebo někoho obdarovat ��

Pro starší děti není doporučujeme tento sprej, je ideální na tábory nebo školy v přírodě. Působí až 8 hodin a jeho obsluhu zvládnou i děti samy.

P.S. Nezapomeňte si zaznamenat, kdy přesně vaše dítě mělo klíště, v případě nežádoucích reakcí se to bude hodit. 

Tak opičárnám a dobrodružstvím v lese zdar!!!