Kam za zimním pokladem? Znáte Hravýlety?

Jak dobře víte, společné zážitky, hry a příběhy posilují vztahy mezi dětmi a jejich rodiči. Když ale dojdou nápady a ubývá motivace, potřebujete záložní plán. A my ho pro vás máme. Chytrá opička se stala partnerem originální aplikace Hravýlety, která souzní s konceptem společného hraní jako my. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, je nejvyšší čas se seznámit. Jejími autory jsou rodiče dvou malých dětí, které je přivedly na myšlenku propojení her a výletů.

 Vytvořili prostor pro sdílení nápadů a tipů na dobrodružství, ať už mezi rodiči, ve skupině, ve skautském oddílu, nebo ve školce. Hravýlety jsou zkrátka pulzující platformou, kterou společně tvoří všichni, kdo rádi tráví čas s dětmi v jejich světě plném fantazie. Můžete se inspirovat příběhy a hrami ostatních v různých koutech republiky, nebo nabídnout vlastní ověřenou zkušenost. Stačí jen začít.

 Jak inspirovat ostatní? Zdarma si stáhněte aplikaci, abyste věděli, jak taková hra s výletem vypadá. Napište něco o sobě v krátkém medailonku a vdechněte život hlavnímu hrdinovi vaší hry. Ilustrátorka vám navrhne postavičku šitou na míru ústřednímu příběhu. Ať už to bude lesní skřítek, víla, nebo čarodějnice, provede děti celým výletem a rozloučí se s nimi na diplomu, medaili a omalovánce. Není to složité, v aplikaci najdete užitečný manuál s dalšími informacemi a také vám rádi poradí, pošlou vzory, nabídnou tipy. Táhnete přece za jeden provaz.

 Aktuálně v rámci Hravýletů probíhá až do konce února akce Zimní poklad. Hledáním a luštěním se posouváte k cíli – k nalezení tajemného pokladu. Dopřejte dětem radost ze hry, zažijte společná dobrodružství a vnímejte sílící vzájemné pouto. Budeme rádi, když nás označíte v příspěvcích, kde si hrajete a jste spolu.