Pohodový let s dětmi: Unavené a bez cukru!

Čeká vás letos cestování letadlem s malými dětmi? Pak se možná děsíte hororových vyprávění o neposedných batolatech, nevolnosti a stavu, kdy vystoupíte a jste zralí na psychiatra. Kdepak, nemusí být všechno tak černé – stačí si pohlídat pár drobností i zásadních věcí a stres z cestování letadlem velice zmírníte.

ZLATÝ TIP VŠECH MAMINEK: UNAVENÉ A BEZ CUKRU!

Dítě by to letadla mělo jít trošku unavené

Batolata a děti školního věku jsou schopny si let užít s plnou pozorností. Ale většinou je o mnoho delší, než se dítěti může zdát pohodlné, takže by se zdálo být praktické nechat dítě část letu prospat. Ne, nemusíte sahat po lécích, i když například Kinedryl proti nevolnosti i velmi dobře uspává (což ale také není ideální), ale stačí, když se děti pohybově vyřádí a unaví trošku před letem: někteří rodiče z toho důvodu míří na letiště dřív a jako první věc projdou dětské koutky a místa, kde se dá dítě trochu fyzicky unavit. V letadle pak usíná ve chvíli, kdy pozornost z nové situace ochabuje. Ideální pro děti jsou lety na noc.

Vyhněte se cukru!

Cukr na děti působí jako turbo palivo, jako přemíra kofeinu na dospělé. Pokud tedy nechcete mít v letadle přetažené, přehnaně živé dítě, které je ale ve skutečnosti uměle nabuzené, nemůže odpočívat ani spát, ačkoliv je velice unavené, vyhněte se všemu cukru min. 12 hodin před letem. Když unavenému dítěti dáte čokoládovou tyčinku, rozhodně nepomůžete jemu, sobě ani spolucestujícím.

Řekněme, že když tyto dvě věci dodržíte, máte vyhráno! Jednoduché, že?

Ale přesto tu je ještě něco malých tipů.

Vezměte s sebou zábavu

MP3 přehrávač, mobil se sluchátky a pohádkou, hračky, hry, magnetické hry nebo jinou tichou zábavu – ideální. Skvělou volnou jsou i znovunalepovací sety, vybrejte z velkého množství TADY.

TIP od Chytré opičky na magnetické hračky do letadla:

Superhrdinové pro kluky v praktické krabičce

Magnetické kamarádky pro holky

Magnetické pohádkové postavy pro kluky i holky

A celou nabídku MAGNETICKÝCH HRAČEK si můžete prohlédnout a vybírat, co je libo...

A ještě několik tipů:

Nebojte se letušky požádat o pomoc s čímkoliv. S drobnou nehodou nebo jakýmkoliv problémem. Nestresujte se zbytečně.

Při vzlétání i přistávání mějte připravené pití, žvýkačku, bonbon – aby polykání zmírnilo nepříjemný tlak v uších.

Jídlo na palubě mějte praktické. Nic drobivého, aromatického nebo podléhající zkáze. Když to vezmeme jednoduše, berte maličké sušenky rovnou do pusy, z ovoce jsou super malé pevné druhy jako například pevné borůvky, meruňky nebo různé typy zdravých chipsů a slaných krekrů.

A hlavně – klid! Vytoužené dny volna jsou tu pro vás....

Letani s detmi v letadle