Jak na šikovné prstíky? Třeba vyšíváním svetříků!

A k ruce ještě doporučíme pastelky, nějaké kousky vlny navíc a je nám jasné, že až si dostatečně vyhrajete s touto vyšívací a vybarvovací sadou, vezmete si tvrdý papír a vytvoříte si své vlastní návrhy. 

svetriky

Tohle totiž bude bavit úplně každého. A k ruce ještě doporučíme pastelky, nějaké kousky vlny navíc a je nám jasné, že až si dostatečně vyhrajete s touto vyšívací a vybarvovací sadou, vezmete si tvrdý papír a vytvoříte si své vlastní návrhy. 

Hra, která je určena pro děti od 4 let ale patří k těm, které můžete směle zabalit na dovolenou, schovat na chalupě do šuplíku na dny letní i zimní. Hra, která zabaví na Vánoce, ale taky v létě, protože ne každý den je úplně teploučký a někdy se ten hebký svetřík opravdu hodí.

V balení najdete 6 předmalovaných předloh a navíc 2 předlohy, které můžete sami navrhnout. A pozor jehla je zakulacená, nehrozí tedy žádné píchnutí.

A my jich tady máme plnou náruč!

Kreativní sada Pipasik svetříky je skvělý vyšívací a vybarvovací projekt, který snadno rozšíříte díky důmyslnému nápadu i na vlastní výrobu.

Z tvrdého papíru můžete vystříhat své vlastní obrázky nebo i zvířátka a udělat si vyšívané ovečky nebo slepičky nebo barevné papoušky. A zbytků vlny se doma něco najde.

Baví děti vyšívání?

Určitě ano, ale když na ně přijdete s látkou a jehlou a nití, tak to nebude to pravé možná ani v pubertě. Všechna tato manuální drobná činnost do ručičky musí splňovat dva základní faktory, aby byla pro dítě NEODOLATELNĚ ZÁBAVNÁ.

  1. Všechno musí být tak akorát do ručičky a bezpečné. Dbejte tedy na správnou velikost šňůrek, dírek, kterými se provlékají a na celkovou manipulaci. Musí se s tím prostě krásně pracovat, aby na skladě bylo jen pár neúspěšných pokusů a dítě si velmi rychle  osvojilo celou tu tvůrčí práci. Protože pak přijde okamžik, když to půjde samo a náhle tu je i delší soustředění, zájem a nadšení.
  2. Barvičky. Starý známý trik. Aby to, co vzniká pod rukama, bylo opravdu výrazné, barevné a bylo to skutečně vidět jako kus práce, jež za námi zůstává, znovu chválíme tuhle hračku za barevnost, nápad a velikost. Tohle je opravdu něco, co dítě s nadšením dokončí a „hele, mami, jak se mi to povedlo!“

A skutečně se to povedlo...

Tak co, zkusíte to taky?Svetříky najdete ZDE

Pipasik svetriky

Pipasik svetriky 2

Pipasik svetriky 3