Tvrdnoucí modelína: Super tip na domácí tvoření

Plni nadšení si chtějí doma vyrábět ze svých vlastních pastelek, voskovek a modelín. Jenže proč zůstat jen u toho? Když domácí vyrábění, tak ať nám pěkně zůstane na památku. Hmatatelné do ručičky!

odelina djeco

Sáhnout můžeme po TVRDNOUCÍ MODELÍNĚ DJECO ve čtyřech barvách, která má nejen zářivé a živé barvy, ale i tu  báječnou vlastnost, že na vzduchu tvrdne. A barvy si zachová v plné kráse!

Je hebká do ruky

Její hebkost, až peříčkovou vláčnost, ocení zejména menší děti, které ještě nemají v ručičkách takovou sílu. Takže až bude váš školkáček závidět školáčkovi sadu tvrdých povinných modelín, překvapte ho jeho vlastní – a mnohem lepší! A navíc, co si vyrobíme, to nám zůstane jako krásný výrobek, kterým můžeme podarovat koho jen budeme chtít.

Procvičí si prstíky a jemnou motoriku. A nejen to!

Když jim dáte do ruky ještě nějaké nástroje, můžete bez obav modelínu krájet nebo stříhat – a tím vznikají úplně nové možnosti než jen u pouhého válení. Najednou se může narodit třeba i ježek nebo dikobraz.

Nechají pracovat fantazii. A u toho je prosím, milí rodiče, nerušte… Budete pak koukat!

Zjistí, jak k sobě ladí jednotlivé barvy. Nechte jim jejich vkus…

Můžete si zkusit barvičky i namíchat! To se budou dít věci…

A můžou se kochat jen tou hebkostí v ruce. Předpokládáme, že až zjistí podobnost s kynutým těstem, budete jim muset pokaždé obětovat kousíček při pečení.

A ten nám taky vlastně dobře zaschne do nějakého tvaru, i když ne tak dokonale jako tvrdnoucí modelína. Ale nakonec... vadí to dětem? Kdepak, pro je důležitý ten tvořivý proces!

A proč ne? Vždyť život je zábava! Zkusme se to od nich učit.