10 tipů na vánoční dárky pro předškoláky

Podpořit ve vývoji předškolní děti už nemůže být jednodušší. S našimi hračkami a pomůckami máte navíc jistotu, že vyberete produkty z nezávadných materiálů, s kvalitním zpracováním a edukativním podtextem. Tak jdeme na pár vánočních tipů? 

Tvořivé duše budou jásat nad kreativní sadou Pohyblivé příšerky, pomocí které si bez stříhání vyrobí 16 pohyblivých postaviček. Ty se pak hodí jako herci domácího improvizovaného divadla, které vytvoříte třeba s dopomocí divadelní origami sady. Ta je uložená v sympatické pevné krabici, která poslouží jako přenosná divadelní scéna, a obsahuje všechno, co budete potřebovat – lepidlo, nůžky a origami na výrobu dalších 18 loutek. 

Origami skládačky mimochodem představují naprosto skvělou příležitost pro trénink jemné motoriky, pozornosti a logického uvažování. Pořiďte skládací motýlky, lodičky nebo příšerky, ať malé předškolní prstíčky nezahálí.

O trochu toho vzdělávání se postará dřevěná didaktická hra Quantitix nebo Animo Colorix. Děti pracují s dřevěnou mřížkou, žetony a obrazovými kartami. Chce to dávku soustředění, prostorové představivosti a logiky, ale děti pak mají radost, když splní úkol bez chybičky – můžou si to totiž samy rovnou zkontrolovat na zadní straně karty. 

I pro děti, které na deskové hry a prohry ještě nejsou moc zvyklé, se hodí kooperativní stolní hra Potomac. Hráči se společně snaží bezpečně dostat 6 zvířátek přes řeku a mýtinu do lesa, zatímco čelí nebezpečí pádu do vody a chycení vlkem. Jedna hra trvá asi 10 minut a pravidla jsou úplně jednoduchá, takže se ji nemusíte bát hrát ani s úplnými deskovými začátečníky. Na cesty vám zase přijde vhod klasika Člověče nezlob se. Tuhle ale máme ze dřeva, v pastelových barvách a s plyšovými prvky, takže minimálně provedením a designem se od klasiky dost liší. Z herní desky se složením vytvoří úložný box na všechna zvířátka a kostky. A pro milovníky koček tu máme jednu speciální stolní hru Kočičí dobrodružství. Je vyrobená z recyklovaných materiálů a certifikovaného dřeva a malovaná rostlinnými barvami. Plněním úkolů na cestě za klubíčkem otestujete své znalosti o kočkách a určitě zjistíte i něco nového.

Objevte s dětmi kouzla evropských měst třeba při skládání puzzle Barcelona nebo Milano. V krásné dárkové krabičce se ukrývá 150 dílků, takže už si skládání žádá trochu cviku a více trpělivosti. Ale stejně jako u puzzle Ledový oceán budou pak nádherné ilustrace za odměnu vkusně zdobit dětský pokojíček. 

Všechny hračky si můžete objednat rovnou jako dárek a my vám je zabalíme s přáníčkem od Chytré opičky. Ke každé objednávce teď navíc přikládáme nálepkový arch pro výrobu pokojíčku z krabice – třeba se bude hodit pro starší sourozence.