Těšíme se na déšť. Máme proč!

Dest

My už se těšíme na podzimní plískanice! Máme totiž proč. Tenhle deštník vyvolal nadšení a je přesně tím, co vytáhne děti ve školní den ráno z postele i v deštivý den. Motiv s ptáčky potěší oko i rodičů a rázem se vám bude vykračovat lépe.

Zlepší se vám nálada, i když za okny bude nevlídno. Zkusme se ale na to nevlídno podívat i trošku jinýma očima.

Takže vám teď k tomu povíme, jaké výhody takový deštivý den má.

Všechno je útulnější (doma a uvnitř)

Čím hůř je venku, tím lépe je nám uvnitř. Nebudete se nikde zbytečně courat, všechno stihnete rychleji a ubývají prostoje. Když venku prší a nad hlavou vám ťukají kapičky do deštníku, tak se těšíte, až zase budete doma, v práci, kdekoliv, zase hezky pod střechou. Dokonce to v takový den i v místní pekárně nebo obchodě víc voní...

A všimli jste si někdy, jak když prší, jsou všechny interiéry tak nějak útulnější? Jak se zase moc nechce ven…. Jak toužíte si někde sednout k oknu, vzít si do ruky horký čaj a jen tak se dívat na tu spršku venku? Nebo si něco dobrého uvařit, koupit si o jeden křehký croissant víc… a jenom se kochat.

Prostě v deštivý den se více těšíme domů – a kamkoliv obecně.

Lépe se dýchá

Zejména po horkém létě tohle uvítáme. Vlhký chladný vzduch se lépe dýchá a i když si to nemusíte uvědomovat, tak alespoň v tomto směru lidská duše pookřívá. Sportovci milují tohle počasí, protože v něm mají největší výdrž a tělo se soustředí jenom na výkon. Ten osvěžující efekt deště působí jako závlaha i pro naše plíce a kůži. Voňavý dešťový vzduch je prostě k nezaplacení a už od přírody působí na lidskou psychiku hojivě.

 

Příroda se má!

Závlahu nejvíce ocení příroda a často to můžeme vidět na vlastní oči, jak po vydatnějších deštích rychleji roste tráva a stromy jsou zelenější. Podzimní deštíky sice mají jednu nepříjemnou vlastnost a sice že urychlují padání přirozeně žloutnoucích listů a v deštivém podzimu přicházíme o barevnou přehlídku, ale příroda ví, co dělá. Možná je letos důležitější se před zimou více zásobit vodou než si hrát s barvičkami.

A pokud to tak bude, tak si s barvičkami můžeme hrát my!

Třeba právě tímhle deštníčkem DJECO KVĚTINY A PTÁČCI , který oplývá svěží zelení a roztomilými ptáčky! Pořídíte si ho do školkové a školní výbavičky PRO HEZKÉ DNY?