Kam s prvními zoubky pro zoubkovou vílu?

Pamatujete si ještě, kam vaši rodiče schovávali první vypadlé mléčné zuby? Mě ta sklenička od léků straší dodnes! Ale pokud také vám dělá radost si schovat z nostalgie ty první dětské zoubky, které s dítkem začnou odpadávat stejně jako batolecí a roztomilé rysy v obličeji, máme pro vás báječné a vkusné tipy.

Je to prostě tak, ve chvíli, kdy začíná výměna zubů, dítě přechází z věku roztomilého školkového dítka do věku dříve či později vyrostlého malého školáčka. S každým dalším zoubkem, zejména pak se stoličkami kolem deseti, dvanácti let, se dostáváte na práh puberty. Je to tedy velký mezník! Není divu, že si některé maminky mají touhu schovat ty poslední památky na úplně, ale úúúplně nevinné dětství!

Památeční kartička zoubkové víly

Chcete si uchovat krásnou vzpomínku na vypadnutí prvního zoubku? Máme pro Vás originální motivační kartičku Zoubkové víly. Teď už přesně budete vědět, kdy který zoubek vypadl. Za každý vypadnutý zoubek si děťátko může nalepit jednu samolepku drahokamu a dotvořit tak zámek pro zoubkovou vílu. Do iustrovaného schématu zoubků zapište, kdy daný zoubek vypadl. Na zadní stranu karty si nalepte fotku bez prvního zoubku, jednoduše ji přidělejte samolepkou, která je je součástí balení. No a jako bonus si mohou děti nalepit samolepku zoubkové víly a zámek krásně dobarvit. Líbíila by se Vám taková vzpomínka? Můžete ji zakoupit zde.

Hlavní roli hraje vkus!
Dát si první mléčné zoubky někam do krabičky po něčem, není vůbec důstojné, to sami jistě uznáte. Některé maminky to řeší vyzdobením a domácí výrobou krabiček tím, že je oblepí, ozdobí a vyzdobí nebo použijí zdobné krabičky po špercích nebo dárkové minikrabičky. Oblíbeným základem jsou různé plechové nebo papírové pevné krabičky po bonbonech, po malých dárcích nebo po špercích. Na dozdobení můžete využít dárkový balící papír, různé polepení stuhami, látkou, plyšem, kožešinkami nebo třpytivými kameny. Meze se fantazii nekladou a mnohdy jsou výsledky opravdu obdivuhodné. Ale ne každý má tak tvořivého ducha, a tak mnohé maminky přemýšlí, kde si koupit něco už přímo vyrobeného pro malé dětské zoubkové poklady.
Takže co třeba opravdovou krabičku na zoubky vyrobenou z bytelného dřeva?
Máme pro vás tyto dva tipy jednu pro holčičky a druhou pro chlapečky.

Do takové se bude zoubková víla, kterou někdy pojmenováváme jako Zuběnka, chodit dívat velmi ráda, navíc tak krásnou krabičku můžete s klidem dát v noci pod polštář a čekat, jestli se urodí nějaký dáreček za zoubek!

A když už jsme u té zoubkové víly, víte vůbec, KDO to je a CO dělá?
Tady je několik tajných informací právě o ní! Ale pozor, nikomu to neříkejte! ZOUBKOVÁ VÍLA je tajemná bytost. Nikdo ji nikdy neviděl, ale to rozhodně neznamená, že neexistuje! Kolují o ní tyto pověsti:
- sbírá mléčné zoubky od dětí, dává za ně dárečky nebo drobné mince
- ze zoubků si staví ve své říši hrad, z těch krásných si dělá náhrdelníky a šperky a někdy nosí zoubky i jiným dětem, zejména těm, kterým zoubky nechtějí dlouho růst… takže je víla navštíví a ráno se stane ten zázrak a miminku se začne zoubek klubat! - ovšem pozor, zoubková víla moc dobře všechno vidí. Dětem, které si zuby pravidelně nečistí, prý nic nedonese. Ona to vidí!
Takže milé děti, kartáček a pasta a jdeme na to! Zoubková víla vás sleduje…