Otestovali jsme vzdělávací hru pro předškoláky od Djeco - Topologix

Společenské hry jsou teď u nás doma hračkou číslo jedna. Eliška se už v září těší do školy, proto se snažím vybírat takové, které ji pomůžou lépe se na školu připravit. Logická hra Topologix se Djecu skutečně povedla. Hravou a nenásilnou formou se děti naučí význam a používání předložek - nad, pod, za aj.. Hra je určena pro děti od 4 do 6 let. Eliška bude v dubnu 6 let a hru zvládá s přehledem, Péťovi budou v březnu 4 roky a ze začátku nemohl moc pochopit, že musí logicky spojit tři věci najednou.

topologix_djeco_hra pro predskolaky

Např. Myška na mochomůrce - musí vzít žetonek myšky a zasadit ho do mřížky tak, že po levé straně bude mochomůrka a na horní straně mřížky symbol nad.

V balení je dřevěná deska, 5 dřevěných žetonků s obrázky zvířátek a 20 krásně ilustrovaných karet se zadáním. Úkolem je tedy správně umístit do mřížky všech pět žetonků, podle toho, kde se jednotlivá zvířátka nachází. To jestli jste je zasadily správně zjistíte otočením karty se zadáním, kde je obrázek s řešením.

topologix_djeco_hra pro predskolaky

V podobné formě má Djeco ještě podobnou hru a to Coloformix, který je zase zaměřený na tvary a barvy. Ten Vám ale ukážu v samostatném článku zaměřeném na barvy. Ty totiž Péťovi dělají velký problém Asi jsou kluci prostě nějak pomalejší, ale Eliška uměla všechny barvy velmi brzy a to i anglicky. Péťa je moc šikovný, dokáže hrát i některé společenské hry vhodné už pro předškoláky, ale jakmile jsem zabrousila na barvy byla to prostě katastrofa. Jak jsem ho nakonec všechny naučila Vám povím v dalším článku.

topologix_djeco_hra pro predskolaky

Djeco nikdo nezklama krásnými ilustracemi a pěkným zpracováním, ani tato hra není vyjímkou. Jediné co bych možná trochu vytkla jsou dřevěné žetonky, musela jsem je jen přejet hadříkem, aby byly úplně hladké.

topologix_djeco_hra pro predskolaky

Hru Topologix můžete koupit zde.

topologix_djeco_hra pro predskolaky

topologix_djeco_hra pro predskolaky