RECENZE: Vzdělávací hra - Haba - Malá násobilka do 100 - Bum bác

Není trefnějšího, ale hlavně atraktivnějšího námětu k procvičování malé násobilky, než jsou mouchy a plácačky. Při procvičování malé násobilky je rychlost důležitá. Malou násobilku se učí děti
proto, že ji budou potřebovat při násobení větších čísel pod sebou. Právě hra Malá násobilka do 100 - Bum bác  je svižným způsobem naučí přiřazovat náhodný příklad ke správnému výsledku.

Pokud chceme trénovat násobilku jednoho čísla, připravíme si květinu s daným číslem, k ní mouchy se stejně barevnými příklady jako je barva čísla na květině, jednu kostku a plácačky. Mouchy se rozloží násobky (výsledky) nahoru, hráč hodí kostkou a vynásobí počet puntíků na kostce číslem na kytičce, výsledek však nevykřikne, ale plácne mouchu se správným výsledkem. Kdo jako první plácne na správný výsledek, má bod tzn. dostává malou dřevěnou mouchu. Cílem hry může být dosažení počtu much např. 6 nebo hráč s nejvyšším počtem much.

vzdelavaci_hra_haba_nasobilka_bum_bac

Hru si také můžete ztížit tím, že rozložíte všechny mouchy (42 kusů) a házíte oběma kostkami najedou. Vznikají tak náhodné příklady z celé malé násobilky tedy do 100. Velice zajímavé objevy mohou nastat při učení se společným násobkům, které jsou uvedené z druhé strany každé mouchy. Tedy, že jedna moucha se objevuje v násobilce 3, 5, 6 a 10. Mouchy mají také velké další využití, kdy ještě před násobilkou můžete tvořit příklady na sčítání a odčítání, děti budou plácat správné výsledky.

vzdelavaci_hra_haba_mala_nasobilka_bum_bac

Předškoláci se mohou na mouchách učit číslice od 1 do 10. Mohou plácat mouchy s daným číslem nebo přiřazovat k velké mouše s číslicí daný počet malých dřevěných much. Tuto krabici rozhodně využijete od školky až po minimálně třetí třídu, 6 plácaček je velkorysí počet a zahrát si může spousta kamarádů nebo celé rodina.

vzdelavaci_hra_haba_mala_nasobilka_bum_bac

deskova_hra_bum_bac_haba