Otestovali jsme karetní hru od Djeco - Čarodějky

Konečně zažívám ten spokojený hřejivý pocit, když hraje celá rodina. Dlouho jsem hledala nějakou karetní hru, která bude bavit všechny. Je to oceněná hra Čarodějky. Podle výrobce je určena pro děti od 5 let, ale zvládá ji s přehledem i náš budoucí čtyřleťák. Je sice celá v dívčím designu, ale díky vlivu starší sestřičky mu to naštěstí vůbec nevadí:-)

karetni_hra_carodejky_djeco

Ale pro vyloženě klučičí typu je podobná karetní hra Útok pirátů. Zatím jsem karty hrála jen se starší pětiletou dcerou a s Péťou hrála maximálně svítícího Černého Petra, tak si užívám společné chvíle u karet naplno.

Nádherné ilustrace celé karetní hry pochází z dílny francouzské značky Djeco. Tato značka nás baví čím dál víc nejen díky krásnému designu, ale také nápaditosti samotných hraček.

karetni_hra_carodejky_djeco

Celá karetní hra je ukryta v robustní pevné výsuvné krabičce s překrásným obrázkem čarodějky. V balení je celkem 5 karet, které jsou rozděleny do čtyř skupin - části zámku, čarodejnice, víly a diamanty.

 Cílem hry je postavit zámek celkem ze šesti karet. Celý balíček karet se dá doprostřed lícem dolů a začíná tahat nejmladší hráč. Může si brát postupně tolik karet, kolik bude chtít,dokud však nenarazí na čarodějku, to pak musí kartu vrátit spolu s dalšími třemi kartami nebo pokud má hráč vílu, ta ty tři karty nahradí. (pokud tři nemá tak všemi, co má v ruce). Pokud hráč narazí na kartu zámku, musí začít stavět ten, který si líznul jako první, ostatní karty zámků dává hráč vedle sebe, ty si pak ostatní hráči od něj mohou koupit za tři diamanty.

karetni_hra_carodejky_djeco

Hru můžete zakoupit zde.

Hra je celkem svižná a zabere tak 15 minut. Někdy je náš benjamínek hodně smutnej, když má štěstí na čarodejnice a tak mu občas uděláme nějaký malý ústupek.

karetni_hra_carodejky_djeco

Hra je nejen zábavná, ale rozvíjí také logické myšlení, schopnost soustředit se a také vzámné pouto mezi členy domácnosti.

karetni_hra_carodejky_djeco