Otestovali jsme vzdělávací puzzle pro nejmenší - Pelíšky

U tohoto puzzle nás hned jako první zaujala krabička, ve které je puzzle uložené. Má krásný design a zpracování. Navíc má i praktickou šňůrku, dá se tedy lehce přenášet z místa na místo.Jednotlivé dílky jdou do ní pěkně uložit. Možná bude dělat menším dětem trochu problém ji otevřít, ale alespoň během přenášení nedojde k vysypání jednotlivých dílů puzzle. Náš tříletý  Adámek, který puzzle testoval,  ji za chvíli otevřel i zavřel s přehledem.

duo_puzzle_pelisky_djeco

Uvnitř balení najdete 20 dílů puzzle. Všechny díly jsou stejně veliké a spojují se do dvojic. Dvojice vytvoříte tak, že spojíte zvířátko s jeho pelíškem/domečkem - např. pejsek a bouda, slepice a kurník, žabička a rybník atd..

Všechna zvířátka na puzzlích jsou dětem dobře známá - kravička, ptáček, koník, králík, žabka, pejsek, slepička, kočička, včela a sova. Na první pohled děti zaujme barevné provedení puzzlí a ilustrace, které pochází z dílny francouzských designérů pod značkou Djeco.

duo_puzzle_pelisky_djeco

Jeden díl má rozměr 7 * 7 cm, po spojení je tedy dlouhé 14 cm. Velikostně dílky pěkně padnou do dětské ruky, ilustrace zvířátek jsou veliké. Na obrázku je vždy nějaká ilustrace navíc - např. u kočičky ještě myška. Tyto obrázky se stávají dalším námětem na povídání si s dětmi. Můžete dětem ukázat, jaké zvuky zvířátka vydávají a co papají.

duo_puzzle_pelisky_djeco

Jednotlivé díly jsou vyrobené z opravdu pevného tvrzeného kartonu. Nedají se tedy lehce zničit. Dítě je neohne, nezničí se ani hozením na zem. Jediné co by mohlo uškodit, je dlouhé cucání puzzlí v pusince malých dětí, časem by se rohy roztřepily. Veškeré materiály mají atest pro nejmenší děti.

duo_puzzle_pelisky_djeco

duo_puzzle_pelisky_djeco

Duo puzzle pelisky intro

Duo puzzle od Djeco patří k nejoblíbenějším dětským puzzlím pro nejmenší, o více variantách provedení se můžete dočíst zde.