Dětské puzzle - Chytrá opička - Zvířátka z českého lesa

Neohodnoceno
Autorské dětské puzzle s reálnými obrázky zvířátek. V balení je celkem 26 dílů, ze kterých se sestaví 5 zvířátek. Puzzle se staví podle různé obtížnosti. Jedno zvířátko sestaví děti ze čtyř až šesti dílů.
379 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: CHO523
Dětské puzzle - Chytrá opička - Zvířátka z českého lesa
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Dětské puzzle - Chytrá opička - Zvířátka z českého lesa

Autorské dětské puzzle s reálnými obrázky zvířátek. Vhodné pro děti od 3 let. V balení je celkem 26 dílů, ze kterých se sestaví 5 zvířátek.  Puzzle se staví podle různé obtížnosti. Jedno zvířátko sestaví děti ze čtyř až šesti dílů.

Celé puzzle je uložné v pevné kartonové krabici s ilustrací zvířátek.  Kvalitní pevný karton se sílou 2,5 mm. 

V balení jsou tato zvířátka:

sova pálená, prase divoké, veverka obecná, datel černý, jelen evropský

 

Recenze od Šárky

Originální skládačky od Chytré opičky jsme již měli doma jako Trio puzzle se zvířátky a Velké domino se zvířátky. Tušila jsem proto, že ilustrace bude opět velmi pěkná a realistická. Pevná krabička s ukázkou obrázků obsahuje 26 dílků. Puzzle jsou tištěné na tvrdém kartonu.

U zvířátek obecně oceňuji, když dítě může vidět zvíře opravdu tak jak vypadá, v reálných barvách bez dalších výrazných prvků, které mnohdy jen odvedou pozornost dítěte od drobností, kterých si může povšimnout. V jednoduchosti je krása.  Jednotlivá lesní zvířata v  puzzle jsou dle mého vhodně vybraná. Dítě se seznámí se sovou pálenou, prasetem divokým, veverkou obecnou, datlem černým a jelenem evropským. Například sestavený obrázek sovy má 24 cm. Dítě tedy může pozorovat krásně všechny detaily jako velké drápy, ostrý zobák či krásně zbarvené peří.

Jeden dílek skládačky má asi 10 cm. Není tedy těžké puzzle poskládat. Ocenila bych však nějaký rozlišovací tvar/číslo na druhé straně, aby i malé dítě samo zvládlo nejprve roztřídit jednotlivé dílky určitého zvířátka na kupku a poté je teprve otočilo a zkusilo poskládat. Dceři Sofii (6 let) skládání nedělá problém a poskládané obrázky si déle prohlížela a měla hned spoustu otázek k tomu, co před sebou viděla. Dvouletý syn měl se skládáním větší problém. Šlo mu to až poté, co viděl obrázky seskládané. Na kupičky jsem mu poté rozdělila jednotlivá zvířátka, která se pokoušel skládat sám. Dle mého je ideální věk 3 – 5 let. Dítě jistě samo zvládne puzzle složit, povšimne si detailů a bude zvídavé na další informace o zvířeti.

TYPY NA HRY OD ŠÁRKY

Skládání lze podpořit předchozí přípravou. Pro aktivní rodiče, domoškoláky či do školky nebo přírodovědného kroužku jsou možné tyto aktivity:

  1. Učitel/rodič si ke každému obrázku připraví text (kartičky) zajímavostí o zvířeti. Neprozradí název zvířete, ale pouze dětem poví několik informací. Dítě může tušit, o které zvíře se jedná, ale až po seskládání všech zvířátek určí s jistotou, který text/informace patří ke kterému zvířeti. 

Je také možné ke každému zvířeti nastříhat informace po jednom – co informace, to nápověda. Dítě/skupina se snaží uhodnout utajené zvíře na co nejméně nápověď.  Vyhrává dítě/skupina, která to zvládla nejdříve. Poté seskládá zvířátko, které uhodlo a pokračuje se dále.  Informace ke zvířátkům mohou vypadat takto: 

  • Např. Toto zvířátko patří mezi šplhavce, dožívá se věku až 25 let, můžeme jej slyšet, jak vydává zvuk kliéé nebo krikrikri, samice snese až pět vajíček.  O kterém zvířeti mluvím?
  • Dospělý samec váží až 200 kilogramů (tolik váží dva až tři chlapi), v tlamě najdeš 4 výrazné špičáky, které používá při boji. Zvíře většinou žije ve velkých tlupách a samice má až 12 mláďat. Rádo žere žaludy, bobule či ořechy. 
  • Toto zvíře si staví hnízdo na stromě. Ocas mu slouží jako kormidlo i padák. Největším jejím nepřítelem je kuna a liška. Je to spíše býložravec. Žere semínka ze šišek, bobule, ořechy ale i ptačí vejce. Na zimu si střádá zásoby.
  • Toto zvíře je velmi plaché. Je pro něj velmi důležité, že od třech let začíná troubit. Troubení přiláká samice. Nejprve mu na hlavě rostou pučnice, poté nasadí parohy. Své paroží každý rok shodí, aby se za čas ukázal s novým a krásnějším. Paroží roste až do dvacátého roku zvířete, poté se mu začne říkat zpátečník, protože se paroží začne zmenšovat. 
  • Toto zvíře bydlí nejčastěji ve skalách a dutinách stromů. Živí se hlodavci, malými ptáky a hmyzem. Patří mezi ohrožený druh. Na přední straně hlavy má tvar bílého srdíčka. Je to noční zvíře. Vyvrhuje zbytky potravy.

      2. Každý jednotlivec či skupina dostanou za úkol poskládání jednoho či více obrázků. K tomu dostanou papír a pastelky/vodové barvy. Jakmile obrázek poskládají, pokusí se jej dle                      předlohy nakreslit. Povídají si s učitelem/rodičem o detailech (kolik má zvíře nohou, čím se živí, noční či denní zvíře, je to dravec, co dělá v zimě aj.)

      3. Děti se poté promění ve zvířátko dle vlastního výběru, zkusí jej pantomimicky předvést, ostatní hádají, které zvířátko předvádí.

      4. Pro školní děti je vhodné velkou obrázkovou skládačku po seskládání nechat dítě popsat. Zkusí napsat, co vidí. „Veverka obecná má huňatý ocas a v prackách svírá oříšek…“ 

      5. Děti pojmenují zvířátka anglicky (It is a pig. The pig is brown…) 

      6. Doma jsme si s dcerou zahráli soutěž, která z nás složí určitý obrázek dříve. Syn to pozoroval a poté se pokoušel obrázek seskládat také.

      7. Opět velmi motivační pro nejmenší děti je viditelně schovat všech pět dílků obrázku. Dítě hledá dílky a poté skládá obrázek.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Chytrá opička
Hmotnost: 0.46 kg
Co hračka rozvíjí: kreativita, jemná motorika
Dle věku: Od 3 let, Od 4 let, Pro předškoláky
Materiál: Tvrzený karton
Puzzle - počet dílků: 25 - 48
Typ hračky: Hrajeme si, Skládáme
Vhodné pro: Kluka, Holku