Puzzle pro děti

Kdo by neznal herní fenomén jménem puzzle, skládačku, která baví malé i velké. A to už přes čtvrt tisíciletí. Stále však neztratila nic ze svého kouzla. Je legendou mezi hračkami a v dnešní době má množství podob. Spoustu z nich najdete v naší bohaté nabídce.

Věděli jste, že puzzle nás těší už více než 250 let? První předchůdce provedení, s jakými se setkáváte na pultech obchodů, byl učební pomůcka. Londýnský učitel a kartograf John Spilsbury tenkrát přemýšlel, jak by svým žákům usnadnil učení. Vzal proto mapu, nalepil ji na prkénko a to poté rozřezal. A první obdoba puzzle byla na světě.

3D, podlahové, vkládací a další zajímavé typy

Moderní puzzle, to není jen motiv, který si sestavíte z různého počtu vytvarovaných dílků. Například 3D skládačka umožní vašemu zlatíčku tvořit krásné postavičky. Vkládací puzzleho naučí vnímat tvary a podlahové ho nadchne svým rozměrem, protože se z něj stane parádní velký obrázek, co ozdobí pokojíček. A co všechno skládání puzzle rozvíjí?

  • jemnou motoriku
  • šikovnost a zručnost
  • schopnost soustředit se
  • logické a tvůrčí myšlení
  • paměť
  • představivost

Puzzle je jednou z nejpopulárnějších her a je jasné, že tento trend jen tak něco nezmění. Patří mezi stálice a má obrovskou fanouškovskou základnu po celém světě. Konají se dokonce i zajímavé akce, které všechny milovníky puzzle sdružují. Příkladem za všechny může být rovnou rekord, kdy 15 tisíc lidí složilo obrázek z více než 1 milionu dílků. Výsledek zabral plochu o úctyhodné rozloze 600 metrů čtverečních.