Knihy pro děti

Vypěstujte v dětech lásku ke čtení, zařiďte jim knihovničku a naplňte ji zajímavými tituly. Čím dříve jim představíte kouzlo knih, tím lépe se budou přizpůsobovat školním požadavkům. Zvláště v dnešní době moderních technologií, které vnáší do našich životů pasivní zábavu, je na místě jim ukazovat a připomínat, jak příjemné zážitky knihy nabízejí.

Ať už máte doma předškoláka, co ještě nezná ani písmenko, nebo školáčka, který už umí přelouskat a napsat první slova a věty, v naší nabídce si určitě vyberete. Na své si přijde opravdu každý. Ti nejmenší, kterým budete číst před spaním, i ti starší, kteří se budou do příběhů dychtivě začítat sami.

Proč je důležité dětem číst?

Čtení je jedním z nejvýznamnějších činitelů ve vývoji dítěte. Prospívá mu v mnoha ohledech a žádná jiná činnost ho nenahradí. Stačí i jen pár minut denně a uvidíte, jak se vaše zlatíčko zdokonaluje v nejrůznějších dovednostech. Navíc si na čtení navykne a bude ho považovat za běžnou součást života. A to ani nemusíme připomínat, jak příjemné jsou takto strávené chvíle, kdy vám vaše malá holčička nebo chlapeček doslova visí na rtech a nemůže se dočkat další věty.

Co rozvíjí čtení

Vše, co své ratolesti předčítáte, nebo co si později začne číst sama, rozvíjí její vnímání, fantazii a sociální dovednosti. Přispěje to také k rozšiřování slovní zásoby, ke zlepšování myšlení a paměťových schopností. A když příběh obsahuje i nějaké ponaučení, dítě si ze čtení odnáší i cennou zkušenost.