Karetní hra – Ulov ovoce – návod –DJ05137

 

Počet hráčů:                      2 – 4

Doporučený věk:            5 – 8

Počet karet:                      52

V krabičce najdete celkem 52 karet. Z toho je 20 karet s ovocem a zeleninou , 32 karet se zvířátky.

Příprava hry:

Karty s ovocem a zeleninou zamícháme a umístíme doprostřed herní plochy obrázkem nahoru. Karty se zvířátky zamícháme a rovnoměrně rozdělíme mezi jednotlivé hráče. Hráči si karty položí před sebe obrázkem dolů.

Pozn.: Pokud hrají tři hráči, odebereme 2 karty ze zvířecích karet a dáme je stranou (aby měl každý hráč stejný počet karet).

Průběh hry:

Všichni hráči ve stejný okamžik otočí vrchní kartu ze svého balíčku. Ti hráči, kteří mají na kartách stejná zvířata, bojují o kartu s ovocem a zeleninou.  Ten hráč, který vezme kartu s ovocem a zeleninou jako první, si ji nechává.

Pokud hráči namají stejná zvířata, ale některé zvíře drží v ruce stejné ovoce či zeleninu jako je na vrchní kartě v balíčku s ovocem a zeleninou, bojují o vrchní kartu všichni hráči. Ten, který je nejrychlejší , ji vyhrává.

Pozor ale na zvíře, které má na rukou boxerské rukavice. Ten hráč, který takové zvíře má, se soutěžení o kartu s ovocem a zeleninou vůbec neúčastní.

Pokud některý z hráčů udělá chybu, musí vrátit jednu kartu s ovocem a zeleninou  dospod balíčku s ovocem a zeleninou umístěného uprostřed herní plochy.

Konec hry

Hra končí, když dojdou středové karty s ovocem a zeleninou. Ten hráč, který jich získal nejvíce, vyhrává.