Jak efektivně zabalit na dovolenou dětem?

My vám poradíme, jak si přemýšlení ulehčit a prozradíme pár tajných triků.

Zejména je oceníte, jestliže cestujete poprvé.

DŮKLADNÝ SEZNAM

Možná si ho děláte i pro sebe, ale určitě si ho udělejte pro dítě. Průběžně si klidně už pár týdnů před cestou pište seznam toho, co si s sebou chcete vzít, co potřebujete. Klidně i drobnosti, spoustu položek potom v závěrečné revizi proškrtáte – ale tímto průběžným způsobem zjistíte, jaké jsou každodenní potřeby. Lépe z nich pak potřeby „okrájet“, než zapomenout kartáček na zuby.

ROZLOŽTE SI VŠE NA PLOCHU

Při samotném balení je vhodné mít vizuální kontrolu. Vše si rozložte například na postel těsně před tím, že to sbalíte do kufru. Máte pak jasno – vidíte zrealizovaný seznam. Můžete balit.

A co nezapomenout?

DOSTATEK OBLEČENÍ NAVÍC

Dbejte na dobrý materiál, respektujte podnebí, do jakého vyrážíte. Je dobré, když je oblečení spíše barevné, nepříliš náročné a dá se snadno přeprat v ruce, vyčistit flíček a když bude dobře schnout. Minibalení čističe na skvrny se mooooc hodí! Platí pravidlo, že minimální množství je oblečení na jeden den PLUS JEDEN DEN NAVÍC. Ale většinou je dobré si pár kousků přidat. To samé s obuví, náhradní boty se též hodí, protože dospělý si nové boty koupí většinou snadno, s dětmi, zejména malými, je to už složitější.

TIP: Malé oblečení, ponožky a spodní prádlo můžete do kufru srolovat a vyplnit jím tak mezery mezi většími kusy.

JÍDLO

Konzervované jídlo, sušenky, oblíbené sušenky – může být. Není-li to nic, co se rozlije nebo rozdrobí a je to v kvalitním obalu, dá se takovými drobnostmi dobře vyplnit prostor mezer v kufrech. Jiné prostředí je samo o sobě dost velkou změnou, a tak preferujte jídlo z domova takové, které dítě má mezi nejoblíbenějšími. Experimentů a změn bude mít už tak dost a některé děti změny nemají rády.

HRAČKY

Vezměte tak ty, které mají děti úplně nejradši – bude to pro ně vzpomínka domov, která může mírnit úzkost z nového prostředí.

A my máme pro vás dva tipy:

PRO DOBU POBYTU se děti dobře zabaví rozmanitou a skládací hračkou: Co třeba NĚKTEROU SE SAD KOSTEK?

PRO DOBU CESTY NA MÍSTO A DOMŮ se hodí něco ze sekce Knížkykteré užijete i pak v postýlce... nebo snad Magnetické hračky?

V každém případě vám přejeme pevné nervy a šťastnou cestu a parádně zabalený kufr!